Wakacje nad morzem

Rewal jest popularnym kurortem wypoczynkowym umiejscowionym na polskim wybrzeżu. Każdego roku to miejsce jest odwiedzane przez tłumy turystów pragnących zaznać spokoju i odpocząć, delektując się słońcem i niepowtarzalnym szumem fal Bałtyku rozbijających się o piaszczystą plażę. Jednak jest kilka czynników, z powodu których wiele polskich turystów wybiera na przykład kraje położone nad Morzem Śródziemnym zamiast polskich kurortów umiejscowionych nad Bałtykiem. Najważniejszym z nich jest pogoda.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Od bardzo dawna wiadomo, że turystom spędzającym wakacje w Polsce często lubi płatać ona niemiłe niespodzianki. Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzania wakacji w strugach deszczu, spędzając czas na przykład w muzeum czy w restauracji. Zdecydowana większość turystów szuka wypoczynku w pełni słońca, oczekuje wysokiej temperatury oraz całkowitego braku deszczu. Takie warunki z pewnością odnajdziemy, wybierając się nad Morze Śródziemne.

Niestety nad Bałtykiem nigdy nie mamy stu procentowej pewności, jaką zastaniemy tam pogodę. Kolejnym czynnikiem, jaki notorycznie uprzykrza życie turystom wybierającym noclegi Rewal jest dojazd do miejsca swego wypoczynku. Oczywiście im dalej od celu mieszkamy od celu, tym gorzej. Podróż jednopasmową jezdnią, ciągnąca się całymi godzinami to niestety standard w polskich realiach. Podróżowanie w ten sposób nie jest z całą pewnością komfortowe, a nie jest także niestety bezpieczne. Chociaż osiągane przez nas prędkości nie są duże, zmęczenie kierowców na drogach oraz duże natężenie ruchu sprawiają, że na drogach bardzo często dochodzi do wypadków.

Jak zatem wygląda drogowa sytuacja, jeżeli wybieramy się nad Morze Śródziemne samochodem? W tym wypadku nie da się za wiele zdziałać. Do pokonania mamy bardzo wiele kilometrów, co nawet przy najlepszej jakości autostradach nie jest łatwym zadaniem, kiedy na drogach panuje prawdziwy tłok, tworzony w większej mierze przez turystów zmierzających z całej Europy do swych wakacyjnych miejscowości na spędzenie wypoczynku.

Przygotowania do wakacyjnego urlopu
Zakwaterowanie w Rewalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme