Trudny wybór – gdzie na wakacje?

Jedna z trudniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przed wakacjami jest miejsce, do którego się udamy. Nad polskim morzem istnieje wiele wspaniałych miejscowości, w których niewątpliwie cudownie spędzimy nasz urlop. Jedna z takich miejscowości jest Rewal. Miejsce to słynie ze wspaniałej piaszczystej plaży, na której w słoneczne dni możemy doskonale odpocząć i zregenerować nasze siły. Dzieci, które za pewne będą z nami na pewno nie będą dały rady usiedzieć w jednym miejscu, dlatego i dla nich zostały stworzone specjalne atrakcje.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Przede wszystkim w okresie wakacyjnym na plaży możemy spotkać różnorodne dmuchane konstrukcje zamki, zjeżdżalnie, z których za niewielka opłata każde dziecko może skorzystać. Sprawia im to niesamowitą frajdę. Poza tym przyjeżdżając nad morze każdy marzy o kąpieli w nim. Dzieci oczywiście pod nadzorem opiekuna mogą i w wodzie spędzać wolny czas. Warto także poświecić im trochę uwagi i razem z nimi budować zamki z piasku czy inne budowle. Po pobycie na plaży Rewal oferuje także inne atrakcje.

Bardzo chętnie odwiedzany jest przez turystów taras widokowy, z którego powstają najpiękniejsze zdjęcia w tej okolicy. Ponad to wolny czas można poświecić na zwiedzanie bazy rybackiej czy tez okolicznych restauracji, kościółka i sklepów z pamiątkami. Inna popularna miejscowością nadmorska jest Ustka. Bardzo często i ona odwiedzana jest przez turystów.

W gminie Ustka możemy zwiedzić bardzo wiele zabytkowych kościółków m.in. Kościół filialny p.w. “Znalezienia Krzyża” w Charnowie z XV w. Kościół p.w. “Matki Bożej Częstochowskiej” w Duninowie z XV w. Kościół filialny p.w. “św. Mikołaja” w Zimowsikach z XVI w. Ponad to nasze zainteresowanie krąży również wokół starodawnych chałup, pałaców i dziedzińców np. Pałacu w Duninowie pochodzącego z XIX w., Pałacu w Zaleskich z XVIII w., Zabytkowego pałacu z XIX w. W Machowinie i Dwór w Zimowiskach z pocz. XIX w. Noclegi znajdziemy w wielu ośrodkach. Jednym z najbardziej znanych jest dom wczasowy „Perła”. Rewal i Ustka to tylko jedne z wielu nadmorskich miejscowości, które warto odwiedzić.

Nadbałtyckie kurorty
Odpoczynek we wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme