Spokojne wakacje nad Bałtykiem

Wiele jest miejscowości nad polskim morzem, wiele jest co za tym idzie możliwości spędzenia wolnego czasu nad Bałtykiem. Warto obalić kilka mitów, które niestety wciąż pokutują w świadomości naszych rodaków, pokutują też, a może przede wszystkim, w świadomości naszych sąsiadów. Polskie plaże zwykło się określać niezbyt przychylnymi epitetami, do których można zaliczyć: brudne, zaniedbane i wiele innych. Czy tak jest w istocie? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba po prostu wybrać się na jedną z polskich plaż i samemu wyrobić sobie stosowaną opinię.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Generalnie rzecz biorąc można kwestię przedstawić następująco. Polskie plaże jeszcze do niedawna rzeczywiście nie grzeszyły nieraz czystością, polskie plaże nawet dziś nieraz bardziej przypominają śmietnik, niż miejsce wypoczynku dla urlopowiczów. Jednakże można zauważyć, że sytuacja ulega zmianie i to zmianie na lepsze. Polskie samorządy lokalne północnych województw wprowadzają coraz większe restrykcje dla śmiecących, wprowadza się zakazy picia alkoholu i zakazy palenia.

Oczywiście w większych miejscowościach nadmorskich, gdzie zjeżdżają tysiące ludzi z całej Polski plaże są bardziej zanieczyszczone, niż w miasteczkach niewielkich, ale i tam sytuacja polepsza się z roku na rok. Świetnym przykładem miasteczka będącego wizytówką naszej turystyki nadmorskiej jest Rewal. Do tego miasteczka przybywają ludzie, którzy nie mają zamiaru spędzać nieprzespanych nocy mając za sąsiadów rozbawioną młodzież, która urządza sobie tańce i śpiewy do białego rana.

Oczywiście młodość się musi wyszaleć, jednakże imprezowicze wybierają po prostu inne nadmorskie miejscowości, gdzie nie brak klubów i dyskotek, w których można bawić się do rana. Noclegi Rewal zapewniają turystom spokojną noc, są kierowane dla rodzin, które szukają zacisznego miejsca, pięknej przyrody i czystej plaży z pięknymi wydmami. Miasteczko to zostało już docenione nie tylko przez mieszkańców naszego kraju, ale także przez naszych zachodnich sąsiadów. Warto wybrać się tam i samemu przekonać się o urokach tego miejsca.

Przygotowania do urlopu
Miejsce odpowiednie na wczasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme