Rewal – zabytki i atrakcje

Rewal, Gdynia, Łeba, Kołobrzeg i wiele innych miejscowości kojarzy się nam przede wszystkim z wakacjami i wspaniałym morzem. Wielu z nas w okresie letnim wyjeżdża za granicę, część bardzo lubi wycieczki w góry jednak wiele wczasowiczów od lat pozostaje wiernym naszemu polskiemu morzu, nad którym można spędzić wspaniale wolny czas. Rewal jest jedna z nadmorskich miejscowości chętnie odwiedzanych przez nas. Piękne piaszczyste plaże, taras widokowy to nie jedyne atuty tego terenu.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Duże zainteresowanie przyciągają tutaj również: kolej wąskotorowa, ruiny kościoła, Zespół pałacowo – folwarczny w Trzęsaczu, –którego budowa datowana jest na XVIII – XIX wiek. W Rewalu znajdziemy wiele ośrodków, w których możemy się zatrzymać. Jest to spokojna okolica, dlatego na pewno każdemu przypadnie do gustu. Kolejna bardzo popularna miejscowością jest Gdynia. Miasto to znajduje się nad zatoka gdańską.

Jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków znajdujących się na jej terenie jest Skwer Kościuszki. Stanowi on, bowiem wizytówkę tego pięknego miasta. To właśnie na nim odbywają się liczne imprezy, festyny nie tylko w okresie wakacyjnym. Poza skwerem bardzo popularnym miejscem w Gdyni jest także Klub Muzyczny Ucho. Jest to wspaniały lokal odwiedzany nie tylko przez fanów muzyki, ale także tych, którzy przepadają za literatura, bowiem w nim organizowany jest konkurs literacki.

Ponad to w Gdyni mamy do dyspozycji bardzo wiele restauracji, w których na pewno zostaniemy profesjonalnie obsłużeni. Jedna z najbardziej znanych jest Tawerna Orłowska położna na plaży. Jej atutem jest to, iż z jej tarasu widoczne jest molo, klif orłowski a także scena teatru letniego. Nikogo nie trzeba wiec przekonywać o tym, iż jest ona jednym ze wspanialszych miejsc, w których możemy nie tylko dobrze zjeść. Ci, którzy uwielbiają zakupy w galeriach mogą udać się do Centrum Handlowego Batory znajdującego się w centrum miasta, gdzie zakupić można najwyższej, jakości odzież znanych marek. Jak widać z wakacji można przywieźć poza typowymi pamiątkami również i ubrania.

Kwatery nad Morzem
Wczasy za rozsądną cenę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme