Plaże i morze

Polskie plaże do niedawna jeszcze były zaśmiecone i odstraszały potencjalnych wczasowiczów. Na szczęście obecnie nie jest już tak źle a wiele miejscowości może pochwalić się czystymi i schludnymi plażami. Z pewnością takim miejscem jest Rewal, niewielkie miasteczko, które leży w województwie zachodniopomorskim. Miasteczko to jest spokojne, malowniczo położone, zapewnia wypoczynek w dzień a pokoje Rewal sprzyjają dobrym snom, których nie będzie zakłócać grupka młodzieży bawiącej się do białego rana. Co takiego można robić w tych okolicach?

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Przede wszystkim opalać się na pięknych i czystych plażach, można też popływać w morzu. Rewalskie wydmy są charakterystyczne dla tych okolic i są objęte ścisłą ochroną ekologiczną. Za dnia można skorzystać ze słynnej już i zabytkowej kolejki wąskotorowej i przejechać się do sąsiednich miejscowości. Do miasteczek położonych w pobliżu można też dotrzeć spacerkiem wzdłuż linii brzegowej. W ten sposób można dojść do Pogorzelicy i Niechorza, w którym znajduje się piękna czynna latarnia morska.

Można też kierować się na zachód i dotrzeć do Trzęsacza, który słynie z ruin zamkowych. Ponadto możemy skorzystać z oferty hali sportowej, gdzie pogramy sobie w tenisa, skorzystamy z skateparku, gabinetu odnowy biologicznej. Znajdziemy zatem zajęcie dla całej rodziny. Zachodniopomorskie miasteczko słynne jest nie tylko wśród Polaków, chętnie tam przybywają także nasi zachodni sąsiedzi, ponieważ odnajdują tu spokojny wypoczynek za stosunkowo niewielką cenę.

Rewalskie plaże stanowią swoistą wizytówkę polskiego przemysłu turystycznego, stanowią wzór godny do naśladowania, wzór czystości, porządku, wysoko rozwiniętej infrastruktury, zaplecza noclegowego. Na takim poziomie stoją najlepsze światowe kurorty, dlatego nie ma się co dziwić, że do tej miejscowości turyści przyjeżdżają regularnie w każde wakacje i nie mają najmniejszej ochoty zmiany miejsca wypoczynku na inne. Każdy kto choć raz zobaczył tamtejsze plaże wróci zapewne do nich przy okazji kolejnego urlopu.

Atrakcyjna oferta wczasów
Niezwykłe nadmorskie miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme