Odpoczynek i przyroda

Polskie morze niejednemu kojarzy się z plażami, które delikatnie mówiąc nie zawsze przypominają miejsce odpoczynku dla amatorów słonecznych i morskich kąpieli. Jednakże sytuacja się zmienia, wiedzą o tym polscy plażowicze. Lokalne samorządy nadmorskich miejscowości wypowiedzieli wojnę ignorantom w dziedzinie czystości, którzy polskie plaże traktują jak śmietnik. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zakaz picia alkoholu i palenia na plaży.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Picie alkoholu w miejscu publicznym jest przepisem, który wszedł w życie już wiele lat temu, zresztą picie alkoholu nie musi przecież iść w parze z wyrzucaniem puszek czy butelek do morza czy na plażę. Palenie papierosów nie musi się wiązać z wyrzuceniem niedopałka na plażę, z zakopaniem go w piasku. Wszystko zależy od kultury osobistej. Przecież nasi zachodni sąsiedzi pozwalają a picie piwa i wina w miejscach publicznych, odsetek alkoholików w ich kraju wcale przez to nie wzrósł a na ulicach jest porządek i czystość.

Jednakże, jak się wydaje, w Polsce nad niektórymi osobami trzeba po prostu trzymać podniesiony bat, którym można ukarać w razie potrzeby. Wysokie mandaty skutecznie nieraz zniechęcają do zaśmiecania naszych plaż. Rzeczywiście plaże nasze są w coraz lepszym stanie. Są takie miejscowości, które wręcz powinny być przykładem dla innych nadbałtyckich miejscowości, takim miastem jest z pewnością Rewal. Ta położona w województwie zachodniopomorskim miejscowość jest zadbana, czysta i spokojna.

Przyjeżdżają tu ludzie, którzy chcą opalać się na czystych plażach mając za sobą piękne wydmy będące pod ekologiczną ochroną, ludzie, którzy w dzień chcą spacerować wzdłuż linii brzegowej, korzystać z kolejki wąskotorowej, siłowni, basenu, gabinetu odnowy biologicznej, w nocy natomiast spokojnie śnić o kolejnym pełnym błogiego spokoju dniu. Noclegi Rewal zapewnią ten spokojny sen, byśmy rano mogli posilić się domowym, pysznym śniadaniem i znów wyruszyć na piękną plażę, by cieszyć się urokiem naszej polskiej plaży. Na pewno warto przekonać się o urokach naszej nadbałtyckiej wizytówki.

Zakup noclegów przez Internet
Noclegi nad morzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme