Natura czy postęp?

XXI wiek to era komputerów, stali i betonu. Na każdym kroku spotykamy komputeryzacje i automatyzacje czy to zegarek, komputer stacjonarny czy wielka fabryka samochodów. Nowoczesność otacza na z każdej strony. Wszędzie jesteśmy obserwowani i sprawdzani przez automaty i kamery. W takich realiach trudno wyobrazić sobie tereny w które człowiek nie ingerował i są zupełnie naturalne skoro nawet w kosmosie są nasze urządzenia i satelity.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Na szczęście w Polsce udało się zachować kilka takich miejsc gdzie zwierzęta i rośliny żyją w naturalnym środowisku. Jak wiele osób wie nasze mazury to cud natury. Mimo, iż jest to coraz bardziej oblegane miejsce turystyczne to podczas wędrówki po szlakach czy żeglowania po jeziorach można napotkać rzadkie i zagrożone gatunki fauny i flory.

Ważne jest, aby takie miejsca były odpowiednio chronione przed pseudo turystami, którzy nie szanują przyrody bo w innym przypadku nasze dzieci czy wnuki będą mogły tylko w gazetach oglądać to jak kiedyś wyglądała nasza piękna kraina.

Mazury czy reszta świata?
Polskie ceny, zagraniczne realia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme