Nadmorskie miasta – informacje

Nadmorskie miejscowości niektórym z nas zapewne kojarzą się z zaniedbanymi plażami pełnymi niedopałków, paczek po różnego rodzaju chipsach, butelek i puszek po piwie, plastykowych toreb i reklamówek. Na szczęście taki wręcz apokaliptyczny obraz polskich plaż nadbałtyckich przechodzi stopniowo do przeszłości. Nie od razu Kraków zbudowany, jak głosi nasze Polskie przysłowie, nie od razu też wszystkie polskie plaże będą czyste jak łza. Na to oczywiście potrzeba trochę czasu. Potrzeba czasu, by ogarnąć ten chaos, chciałoby się powiedzieć.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Czas jest potrzebny, aby ludzie wreszcie zrozumieli, że plaża to nasze wspólne miejsce odpoczynku a nie jakiś śmietnik, do którego można wrzucać co tylko się podoba. W uświadomieniu sobie tej kwestii pomocne wydają się liczne restrykcje i obostrzenia prawne samorządów lokalnych. Prawo obecnie zabrania picia alkoholu w miejscach publicznych, jednakże prawo, które nie jest egzekwowane jest prawem po prostu martwym.

Co z tego, że zakazujemy picia alkoholu w miejscach publicznych, skoro policjanci nie są w stanie wyłapywać wszystkich ludzi, którzy piją piwo w parku, na miejskim rynku czy na plaży nad morzem. Poza tym nie samo prawo jest tutaj najważniejsze. Niemcy pozwalają spożywać piwo i wino w miejscu publicznym, co nie znaczy, że wszyscy wychodzą na ulicę upijają się i rzucają butelki gdzie popadnie. Liczy się kultura osobista i niezwykle ważna świadomość, że zaśmiecamy w gruncie rzeczy nasz kraj, dobro wspólne wszystkich rodaków, nasz dom. Niestety w Polsce trzeba nakładać kary, aby ludzie się mogli czegoś nauczyć.

Można zauważyć, że świadomość w kwestii porządku i czystości plaż wzrasta. Wystarczy zobaczyć, jak wygląda plaża w niewielkiej miejscowości, która nazywa się Rewal. Miasteczko to jest zadbane, czyste, plaże i wydmy nienaganne. Dlatego coraz więcej ludzi wybiera się na odpoczynek w tamte strony, rezerwuje sobie pokoje Rewal i cieszy się spokojem zarówno w dzień jak i w nocy. Nic nie zastąpi w końcu dobrego i efektywnego letniego wypoczynku.

Atrakcyjne miejsce nad Bałtykiem
Wakacyjny szum fal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme