Nadbałtyckie kurorty

Polskie wybrzeże stanowi cel licznych podróży wakacyjnych. Bałtyk być może do najcieplejszych akwenów nie należy, być może też woda w nim nie jest tak klarowna jak w kurortach na tropikalnych wyspach, jednakże jest to dla wielu Polaków doskonała oferta spędzenia urlopu czy wakacji. Polskie plaże miały jeszcze niedawno tragiczną renomę. Zła sława polskiego wybrzeża wynikała z ignorancji wielu ludzi, dla których plaża stanowi synonim kosza na śmieci.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Obecnie sytuacja ta się zmienia, wprowadzono poważne kary dla śmiecących, poza tym, można zauważyć, że świadomość społeczna w zakresie ekologii i czystości na plażach ulega, być może powolnym, ale jednak zmianom na korzyść środowiska naturalnego. Z faktu tego możemy się jedynie cieszyć, ponieważ zaśmiecone plaże i zdewastowane wydmy z pewnością nie zachęcają do odpoczynku nad polskim morzem.

Za przykład świetnej, racjonalnej polityki władz samorządowych w zakresie infrastruktury turystycznej i ochrony środowiska służy dziś wszystkim nadbałtyckim kurortom niewielkie miasteczko położone w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Rewal to miejsce czyste, schludne i malowniczo położone. Słynie z pięknych i czystych plaż, doskonale zachowanych wydm. Jest to też miejsce spokojne, nie przyjeżdżają tu raczej młodzieżowe grupy, które szukają rozrywki za dnia i w nocy. Pokoje Rewal, liczne pensjonaty, pola kempingowe, wille, domki wczasowe, hotele zapewniają każdemu spokojny sen.

Okolice te są doskonałą okazją do wypoczynku w ciszy i spokoju. Cóż takiego można tu robić, prócz kąpania się w morzu i opalania na plaży? Można zwiedzić niewielki kościółek, przejść się wzdłuż linii brzegowej do sąsiednich miejscowości z latarnią morską i ruinami zamku, można dotrzeć tam również za pomocą zabytkowej kolejki wąskotorowej. Można też skorzystać z hali sportowe, zgrać w tenisa, wstąpić do gabinetu odnowy biologicznej, czy do skateparku. Mamy zatem atrakcje dla mamy, taty i dziecka, każdy będzie wspominał pobyt nad morzem z łezką nostalgii w oku.

Atrakcje nad morzem
Trudny wybór - gdzie na wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme