Mazurska muzyka

Uroki polskiej krainy jezior inspirują artystów do tworzenia. Najbardziej popularni są autorzy i wykonawcy piosenek. Znane utwory to „Augustowskie Noce” w wykonaniu Marii Koterbskiej, „Córka Rybaka” Rudii Szuberta, czy „Goniąc Kormorany” w wykonaniu Piotra Szczepanika. Muzyczną perełką wśród piosenek jest jednak „Beata z Albatrosa” w wykonaniu Janusza Laskowskiego.

Zdjęcie znalezione na Wydarzenia-kulturalne.e

Zdjęcie znalezione na Wydarzenia-kulturalne.e

Mimo że ten polski piosenkarz i kompozytor szczyt swojej kariery przeżywał w latach 60. i 70. utwór ten nadal cieszy się niegasnącą popularnością. Słuchając tego utworu, nie ma się wątpliwości, że nasze Mazury to cud natury.

Muzyka lubi Mazury, a Mazury lubią muzykę. Organizowane są tu liczne koncerty muzyki szantowej, a w Giżycku corocznie odbywa się festiwal tejże muzyki oraz Hip-Hopu. Największą i najbardziej popularną imprezą muzyczną jest Piknik Country w Mrągowie. Impreza ta już od 30 lat corocznie gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów. Na festiwalu występują nie tylko polscy artyści, lecz także zagraniczne gwiazdy muzyki country.

Seven Festival Węgorzewo
Rozwój agroturystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme