Kiedyś nieznane dziś oblegane

Mazury, kiedyś były mało znanym regionem Polski, kojarzony tylko z dużej ilości jezior i Parku Narodowego. Ludzie jeździli tam w odwiedziny do rodziny albo na weekend oderwać się od codzienności, pospacerować, zrelaksować się na świeżym powietrzu czy też powędkować.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Z biegiem czasu mazury stawały się coraz bardziej popularne. Otwierano dużo szkółek żeglarskich, pływackich, wędkarskich, kajakowych i wiele innych. Zaczęto organizować konkursy bądź też zawody, które są nagradzane, to zwróciło na siebie uwagę i przyciąga wielu turystów oraz zawodników, którzy biorą udział w wyżej wymienionych dyscyplinach sportowych.

Dziś mazury są jednym z najbardziej lubianych i malowniczych terenów w Polsce. Dużą liczbę turystów przeciąga też to, że są tam w sezonie robione różne festiwale, które cieszą się dużą popularnością. Kolejnym z czynników, które wypromowały mazury jako teren rekreacyjny i turystyczny był fakt, że stały się cudem natury, dzięki temu Polacy śmiało mogą głosić hasło „ nasze mazury to cud natury”.

Gdzie na wakacje?
Młodość, ciekawość, zabawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme