Droga na wakacje

Rewal jest nadmorską miejscowością położoną na wschód od Kołobrzegu. Co roku jest ona celem wyjazdów dziesiątek tysięcy turystów z całej polski, których urzeka pięknymi, zadbanymi piaszczystymi plażami oraz znakomicie zorganizowaną infrastrukturą miejską, nastawioną na cele turystyczne. Jest to stosunkowo mało znane miejsce, a znacznie przewyższające walorami turystycznymi wiele bardzo znanych, nadmorskich miejscowości. Czy rzeczywiście warto wyjechać na wakacje nad polskie morze? Jakie czynniki mogą nas negatywni zaskoczyć podczas naszego wyjazdu?

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Problemy zaczynają się niestety już kilka godzin po opuszczeniu domu. Niestety, pomimo zapewnień różnego rodzaju instytucji odpowiedzialnych bezpośrednio i w mniejszym stopniu za stan polskich dróg, dojazd nad Polskie morze na przykład z miast położonych na południu Polski wciąż obnaża niemal wszystkie negatywne cechy sieci drogowej w naszym rodzimym kraju. Co prawda nie można narzekać na dziurawe drogi, gdyż ten problem występuje na naszych drogach dość sporadycznie.

Jednak osoby wybierające pokoje Rewal wciąć nie mają możliwości szybkiego dojazdu do miejsca, w którym planują spędzić urlop. Co jest zatem największą wad naszego systemu dróg? Krótko mówiąc największym utrapieniem Polskich kierowców jest bardzo nikła ilość autostrad. Komfortowo możemy podróżować jedynie na zachód Europy, jednak nie ma jeszcze wielopasmowej drogi łączącej południe kraju z miejscowościami nadmorskimi.

A takiej właśnie drogi życzyłoby sobie bardzo wielu polskich turystów, którzy każdego roku muszą spędzać długie godziny za kierownicą swoich samochodów. Bardzo długa podróż nawet najlepszą, jednopasmowa drogą może być niebezpieczna. Na takiej drodze ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia drogowego z naszym udziałem jest wielokrotnie wyższe niż na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu pomimo tego, że poruszamy się ze znacznie mniejszymi prędkościami. Jednak jeżeli dotrzemy już na miejsce, ze pewnością będziemy zadowoleni z urlopu nad Morzem Bałtyckim.

Wakacyjny szum fal
Poszukiwanie wakacyjnego zakwaterowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme