Czy aby wszystko jest dla ludzi…

Pojezierze mazurskie to teren pokryty lasami, jeziorami i rzekami. Mazury zawdzięczają swoje ukształtowanie dryfowaniu lodowców, które przemieszczając się wyryły w skorupie ziemi dzisiejsze koryta rzek i różnego rodzaju zbiorniki wodne, dlatego też mazury potocznie określane są krainą tysiąca jezior. Liczba zbiorników wodnych jest w tym rejonie ogromna, przez co teren ten jest tak wyjątkowy.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Mazury nie tylko ze względu na liczbę jezior są cudem natury, to miano zawdzięczają również temu, że w dużej części są niezamieszkałe przez człowieka i przyroda może się tam rozwijać w naturalny sposób bez ingerencji ludzi.

Chociaż cieszymy się jako Polacy, że nasze mazury to cud natury to są a jeżeli jeszcze ich nie ma to pewnie niedługo nastąpią negatywne skutki takiego rozgłoszenia tego miejsca. Będziemy mogli zapomnieć o dzikiej przyrodzie i rzadkich gatunkach zwierząt, które tam występują. Oczywiście można to zmienić jeżeli tylko organizacja turystyki w tym rejonie będzie odpowiednia i zadba się aby ludzie nie mieli wszędzie dostępu, bo jak wiadomo wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i rozsądkiem.

Dobre ceny i jeszcze lepsze atrakcje
Gdzie na wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme