Bałtyk modny na urlop

Czy nadbałtyckie plaże mogą być modne? Okazuje się, że nie tylko mogą być, lecz rzeczywiście są modne. Nie trzeba udawać się na zagraniczne wycieczki, by cieszyć się urokiem pięknych plaż. Jeszcze nie tak dawno temu nasze plaże zbyt dobrą renomą się nie cieszyły, ale sytuacja ta ulega daleko idącym zmianom na lepsze. Liczne restrykcje i obostrzenia prawne, wymogi unijne a także, jak się zdaje, wzrastająca świadomość w kwestii ochrony przyrody i zachowania czystości sprzyjają odnowie polskich plaż, które nie muszą już przypominać kontenerów na śmieci.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

O poprawie stanu polskich plaż przekonują się wczasowicze, którzy na wakacje udają się z całymi rodzinami do miejscowości położonych nad Bałtykiem. Zresztą nie tylko Polacy przybywają na nadbałtyckie plaże, lecz także nasi sąsiedzi z zachody, którzy cenią sobie polskie kurorty i niewysokie w nich ceny. Jakie zatem miejsce wybrać, aby odpoczynek nasz był taki jaki sobie wymarzymy?

Z pewnością nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wybór jest duży, każde miasteczko nadmorskie zapewnia liczne atrakcje, każde chce poprzez liczne rabaty i promocje przyciągnąć jak najwięcej turystów. Jednakże, jeśli przyjrzeć się uważnie miejscowościom nadbałtyckim można kilka z nich uznać za szczególnie atrakcyjne propozycje letniego wypoczynku. Na pewno świetnym pomysłem na urlop jest położony w województwie zachodniopomorskim Rewal. Miasteczko to zbyt wielkie nie jest, ale posiada urok, któremu nie są w stanie się oprzeć amatorzy plażowania.

Co takiego jest zatem w tym miasteczku, że tak chętnie odwiedzają je turyści? Z pewnością piękne i czyste plaże oraz niespotykane niegdzie indziej cudowne wydmy będące pod ścisłą ochroną ekologiczną. Rewalskie plaże cenione są przez wielu turystów, także noclegi Rewal cieszą się wielkim uznaniem. Cisza, spokój i piękne okoliczności przyrody, tak w skrócie można określić cechy tamtejszych okolic. Każdy znajdzie zajęcie dla siebie, dzieci mogą bawić się na licznych placach zabaw, można sobie urządzić wycieczkę słynną kolejką wąskotorową, można przejść się plażą do sąsiednich miejscowości, można skorzystać z różnych siłowni, gabinetów kosmetycznych.

Pokoje nad Bałtykiem
Rowerem po piasku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme