Atrakcyjność polskiego morza

Jedna z wielu miejscowości nadmorskich bardzo chętnie odwiedzanych przez turystów jest Rewal. Położony jest on w województwie zachodniopomorskim. Wakacje spędzone nad morzem to marzenie niejednego z nas. Oczywiście są i tacy, którzy wolny czas uwielbiają spędzać w górach czy na mazurach. Coraz więcej z nas wyjeżdża także za granice. Pozostaje tylko pytanie, czy wakacje spędzone w Polsce są gorsze? Na pewno maja swoje wady i zalety. Przede wszystkim będą nas mniej kosztować. Poza tym znamy język i poradzimy sobie w każdej sytuacji.

Zdjęcie znalezione na Pixabay.com

Z drugiej jednak strony wydawać by się mogło, że lato spędzone nad polskim morzem nie będzie aż tak atrakcyjne jak to nad Morzem Śródziemnomorskim. Chodzi przede wszystkim tutaj o pogodę, która w naszym kraju może płatać nam figle. Tam raczej zawsze spotka nas słoneczna i piękna pogoda. Urlop w nadmorskich miejscowościach w naszym kraju ma swój urok. Nawet, jeśli pogoda nie będzie nam sprzyjałaby leżeć non stop na plaży to przecież możemy wolny czas inaczej wykorzystać.

Rewal słynie w ostatnim czasie z tego ze została w nim wybudowana najnowocześniejsza hala sportowa, która udostępniana jest wczasowiczom, zarówno tym starszym jak i młodszym. Nie ma, więc przeciwwskazań ku temu by z niej korzystać. Kiedy pogoda nie sprzyja można cała rodzina udać się właśnie do niej i tam grac w siatkówkę czy koszykówkę, lub uprawiać jeszcze inne sporty. Jeśli jednak nastaną słoneczne dni z cała pewnością w piłkę możemy grać na piaszczystej plaży, którą od lądu oddziela klif. Rewal to piękne i ciekawe miejsce.

Oczywiście młodzież wieczorami ma szanse zabawić się również na dyskotekach. Fani rybołówstwa mogą odwiedzić bazę rybacką, w której zakupić mogą smaczne ryby. Piękne piaszczyste plaże przemierzane podczas zachodu słońca sprzyjają zakochanym. Bardzo popularnym miejscem odwiedzanych zarówno przez nich jak i innych turystów będących w Rewalu jest taras widokowy, który idealnie nadaje się do tego by robić z niego zdjęcia, które przez kolejne dni i lata będą przypominały wspaniale spędzony urlop.

Wakacje i plaża
Zainteresowanie polskimi plażami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portal turystyczny © 2014-2017 - Zakaz kopiowania artykułów. Frontier Theme